דפי המשפחות וזיכרון - מורחב - באות - N

מעפילי אקסודוס> דפי המשפחות וזיכרון

* אם ברצונכם להוסיף ו/או לתקן מידע וזכרונות אודות בני משפחותיכם מעפילי האקסודוס לחצו על הכפתור הכחול שבצד שמאל 

"עדכון מידע, הוספה ותיקונים", מלאו את הטופס ושלחו. אנחנו נעדכן את האתר בהתאם.

* קבצים יש לשלוח לאחר תאום. שלחו הודעה שהנושא שלה "הוספת חומרים לאתר".  בהודעה יש לרשום שם ומספר טלפון על מנת שניצור אתכם קשר. 

* הוספנו לאתר כלי "חיפוש" המאפשר למצוא כל חומר וכל אזכור שהוכנס לאתר כגון שמות כולל שמות צילומים ואירועים. חשוב לזכור, כשאתם מעבירים אלינו חומרים, הם צריכים להיות כתובים כמסמך וורד - WORD . אם אתם שולחים צילומים, קבצי PDF או קטעי וידאו ושמע, יש לתת להם שמות/תיאור אחרת לא ניתן יהיה למצוא אותם בכלי ה"חיפוש". 

דפי המשפחה מסודרים על פי סדר ה-  abc.. של שמות המשפחה באנגלית 

מספרים על פישל נורדמן  :-..

".... נולד בשנת 1914 בעיר פיוטרקוב-טריבונלסקי, פולין, בן למשפחה חסידית מלודג'.

מנעוריו היה חבר פעיל ב"השומר הדתי".  במלחמת העולם השניה שרת בצבא הפולני. בשלב מסויים במהלך המלחמה, נכלא בגטו לודג' ומשם נשלח למספר מחנות עבודה בכפיה.. במזל רב הוא לא נשלח למחנות ההשמדה. כל בני משפחתו הושמדו במלחמה. בתום המלחמה חזר ללודג' וייסד את סניף "תורה ועבודה" במקום, שם הכיר את צפורה קרגר, ונשא אותה לאישה. באביב 1947 ציפורה קבלה סרטיפיקט לעלות ארצה ופישל וחברי קבוצתו יצאו לצרפת ועלו על האקסודוס.

לאחר שהוחזרו לגרמניה על ידי הבריטים, בחודש ינואר 1948 פישל קבל סרטיפיקט על שם בדוי ועלה ארצה. עם הגיעו ארצה תוך קרבות מלחמה העצמאות חבר לשיירה שהגיעה לכפר עציון, על מנת להתאחד עם אשתו ציפורה. בכפר עציון, הוא התאמן עם יתר החברים להגנה על היישוב.

ב-13.5.1948 בפרוץ השריון של הלגיון הערבי לכפר עציון פוצץ המקלט של המנזר הגרמני בו שהה הזוג נורדמן ושניהם נקברו תחת ההריסות...."

.

Please reload

© 2017  -  צוות ההנצחת המורשת למעפילי אניית ההגנה אקסודוס 1947 

  • Facebook Social Icon