top of page

רשימות המעפילים והילדים שנולדו בדרך 

סה"כ ברשימה 4758 שמות

"טבלת - יעקב וימן - נכון לתאריך 12/2023 " המרכזת את מירב הנתונים אודות מעפילי אניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז - 1947 EXODUS"

לצפיה בטבלה   -  הקשו כאן  או על גבי הטבלה עצמה

נכון לתאריך  --  12/2023

כפי שנכתב למעלה הטבלה מכילה נתונים רבים מאוד. אופן החיפוש בטבלה נעשה באמצעות הקשה על המקשים  Ctrl + F ובתיבת הדיאלוג שנפתחת לרשום שם משפחה בלבד או שם פרטי בלבד הניווט בטבלה באמצעות החיצים של תיבת הדיאלוג

קיימות מספר רשימות מעפילי האוניה "אקסודוס 1947" אשר הועלו במשך השנים לאינטרנט. רשימת השמות המופיעה באתר הנוכחי מרכזת את,  שמות המשפחה והשמות הפרטיים  כפי שהיו על האניה ושמותיהם של המעפילים לאחר שעלו ארצה, תאריכי לידה , ארץ המוצא, גיל על האניה, שם אנית הגרוש, השתייכות אירגונית, קשרי משפחה ועוד. נתונים אלה נאספו מתוך רשימות מקור בדגש על סינון שמות כפולים ומשולשים. בהמשך צורפו גם רשימות המקור על מנת  שהמתעניינים והמתעמקים יוכלו למצא אותם וללמוד מהם פרטים נוספים שלא רוכזו כאן באתר.

מקור הנתונים, בגדול:

1. הטבלאות כמופיע בלינקים המצורפים.

2. כל יום מתווספים שמות נוספים לרשימה שבאתר מתוך עדויות של בני המשפחות המגלים שבני משפחתם לא נמצאים ברשימה. 

3. רשימת 62 המעפילים שהורדו בחיפה ולא גורשו לגרמניה מטעמי בריאות, כגון: זקנים, פצועים, הרוגים ותינוקות בני יומם כפי

    שהופיע בעיתונות באותם הימים.

4. רשימות מעפילי האקסודוס שבמוזיאון העפלה במחנה המעפילים בעתלית.

חבר צוות שימור מורשת הגבורה של מעפילי האקסודוס יעקב וימן  בן למשפחת "אקסודוס" לקח על עצמו משימה לבנות "פנקס מעפילים" בה הוא מנסה  לרכז את מירב הנתונים ממקורות שונים אודות מעפילי האקסודוס וילדיהם שנולדו בדרך ובמחנות בגרמניה.

יעקב כותב על עבודתו בבניית "פנקס המעפילים" וטבלת הנתונים שיצר המקיפה ביותר הקיימת עד היום  1.1.2018  באינטרנט ובכלל

"כבסיס לעבודה שימשו אותי הנתונים משנת 2005 אותם ריכז מאיר שוורץ, איש "הגנה" שעלה על אניית הגירוש "אושן ויגור" בפורט דה בוק.

עליהם הוסיפו נתונים חברי הצוות צבי חטקביץ אשר קבל עפ"י פנייתו רשימות משירות האיתור הבנלאומי ITS - ITERNATIONAL TRACING SERVICE  ודניאל לוי שאיתר רשימות מעפילים במוזיאון השואה בוושינגטון . כמו כן נעזרתי באמיר רוגל הפעיל בעמותת המעפילים שגורשו לקפריסין.

נתונים אלו הושוו ידנית עם מאגר הנתונים הנמצא במחנה המעפילים בעתלית וכמובן - המיילים שהתקבלו ממשפחות המעפילים ופוסטים אשר הועלו על ידי מעפילים ובני משפחותיהם לקבוצת הפייסבוק שלנו במהלך שנת 2017 , שנת ה-70 להגעת האקסודוס לנמל חיפה.

בנוסף קיבלתי מאנשי "משפחת אקסודוס" המורחבת מספר רשימות של קבוצות מעפילים שהגיעו לארץ ושמרו על קשר חברתי (למשל : ילדי לינדנפלס ועוד).

לכל אלו שעזרו, ואלו שעוד יעזרו - שלוחה תודתי.

בסיום העבודה שנמשכה כ-6 חודשים אני גאה להציג רשימה הכוללת כ-4000 שמות, כולל ילדים שנולדו למעפילי אקסודוס במחנות הגירוש בגרמניה.

ברור לי שימצאו טעויות ברישומים הנובעות מתעתיקים שונים של שמות, טעויות הדפסה במקור, החלפה בין שמות ישנים (שהיו על האניה) לחדשים (השם בישראל) ועוד.

כל תיקון ותוספת פרטים יתקבלו בברכה.

יעקב וימן  "

בתאריך 1/7/2018 יעקב וימן סיים איסוף שמות מעפילים נוספים לרשימותיו. הטבלאות שבאתר עודכנו בהתאם. להלן דברים שיעקב כתב לאחר עדכון הטבלאות.

" לאחר עבודה של חודשים רבים בין החודשים ינואר - יולי 2018, כולל השוואה עם רשימות שהתקבלו מארכיונים בגרמניה ובריטניה (צבי חטקביץ), עיתונות היסטורית, הארכיון הציוני, ארכיון עתלית ובעיקר מידע שהתקבל ממעפילים ובני משפחה - יצרתי רשימה הכוללת כ-4500 שמות של מעפילים וילדים שנולדו במחנות המעצר  שבגרמניה לאחר הגירוש (האמא הייתה בהריון על האקסודוס).
ברור לי שקיימות טעויות או כפילויות ואשמח לתקן כל טעות בגירסאות הבאות. 

יעקב וימן "

בתאריך 06/2022 יעקב וימן סיים איסוף שמות מעפילים נוספים לרשימותיו. הטבלאות שבאתר עודכנו בהתאם.

רשימת המעפילים שהורדו בחיפה ולא גורשו לגרמניה   ----->

bottom of page